g
Služební CA-3

 

 

Služební vůz CA-3 Union Pacific

model Centralia Car Shops v měřítku 1 : 160


UP 25090.

Ačkoliv většinu výrobků Centralia Car Shops tvoří rychlíkové vozy, nedílnou součástí sortimentu jsou také vozy služební. Ostatně, právě služební vůz byl prvním modelem CCS a podle něj bylo také zvoleno jméno firmy (viz zde). To byl ale jiný model v jiné modelové velikosti, my se vrátíme k měřítku 1:160, ve kterém se vyrábí tento služební vůz Union Pacific.

Služební vůz s označením CA-3 (resp. CA-4 a CA-5) je celokovový, nýtovaný. Uprostřed délky má vyhlídkovou kupoli. Patrně je to vlastní konstrukce dráhy Union Pacific, která se rozšířila i k několika dalším železnicím. Čím se od sebe liší jednotlivé verze (CA-3, 4 a 5) se mi nepodařilo zjistit, na stránkách výrobce to vysvětleno není a vozů jsem neměl v ruce dost na to, abych na to přišel sám. Dost možná, že se dokonce navenek neliší nijak. Velice zajímavé jsou podvozky. Pokud se to z výlisku velikosti N dá poznat, tak je to jakýsi pensylvánský podvozek s krátkým rozvorem (stejným rozvorem jako mají nákladní diamondy) a podélnou ojničkou.

Model má plastovou skříň lepenou z jednotlivých stěn. To je pro vozy CCS typické, ale v tomto případě jde o vůz poměrně krátký, a tak se na něm montážní nepřesnosti projevují daleko méně, než na dlouhých vozech rychlíkových. Vůz nevyniká žádnými ohromujícími detaily, zábradlí a žebříky na plošinách jsou průměrně hrubé, je to prostě model střední třídy. Spřáhla jsou výrobky Micro-Trains.


Pohled na střechu.


Zábradlí plošiny a žebřík jsou průměrně hrubé. Na této fotografii to vypadá spíš hůře, ale je to dáno tím, že je to hodně zvětšený detail.


Také spodek vozu je zpracován průměrně.


Ještě jednou UP 25090.


Detail neobvyklého typu podvozku.Pravý a levý bok vozu se trochu liší.

Informace o aktuální nabídce lokomotiv a o jejich cenách naleznete v ceníku amerických modelů velikosti N. 

nahoru
Lůžkový 13
Lůžkový 18
PS 4-4-2
PS 6-6-4
10-5 PRR
P85 PRR
Služební CA-3

 

 

Home ] Lůžkový 13 ] Lůžkový 18 ] PS 4-4-2 ] PS 6-6-4 ] 10-5 PRR ] P85 PRR ] [ Služební CA-3 ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.