Obchodní podmínky

 

 

Vybrané zboží vám zašleme DPD, nebo pomocí Zásilkovny, a to na dobírku, nebo proti zálohové platbě, podle možností lze dohodnout i osobní odběr, ale tam jsou možnosti omezené a je třeba počítat, že se budete muset podřídit mému rozvrhu (v rámci možností ale rád vyjdu vstříc).

Po dobu karantény poštou neposílám !!! volte Zásilkovnu nebo DPD. Zákazníky souasně motivuji spíše k platbě předem na účet.

Zásilky s firemní dodací adresou směřuji přednostně do DPD, a to i v případech, že jde zřetelně o soukromé objednávky (posílané "do práce"). Pokud si způsob dodání zvolíte, pak to samozřejmě pojede podle vaší volby.

Poštovné - dopravné

Od 26.3.2020 stanovuji tyto nové ceny (lehce upraveny ještě v září) Současný tarif má tedy zákazníky více směřovat k platbě předem, přitom ale dobírky nevylučuji.

Zjednodušeně řečeno počítejte s těmito částkami:

základní jednotné sazby dopravného:

dobírka

platba předem

DPD 150 Kč (tj. 116 Kč bez DPH)

DPD 110 Kč (tj. 91 Kč bez DPH)

Zásilkovna 84 Kč (do 70 cm délky, 5 kg)

Zásilkovna 64 Kč (do 70 cm délky, 5 kg)

Složitější tabulka ukazuje, že v některých případech to může vyjít i levněji:

způsob dopravy a platby typ zásilky

vysvětleno v kapitole balné

cena zboží v zásilce (vč.DPH)
<600 Kč 600-1200 Kč 1200-5000 Kč >5000 Kč
DPD dobírka A, T1-T4, D1-D3, K 150 120 60
DT9 může být posláno jako dva balíky*
platba předem A, T1-T4, D1-D3, K 110 80 0
DT9 může být posláno jako dva balíky*
Zásilkovna dobírka do 70 cm, 5 kg 84 84 60
nad 70 cm, 5 kg 150 120 60
DT9 může být posláno jako dva balíky*
platba předem do 70 cm, 5 kg 64 40 0
nad 70 cm, 5 kg 120 90 30
DT9 může být posláno jako dva balíky*

Poznámky:

*) Zvláště obtížně zabalitelné zakázky mohou být rozděleny do dvou balíků. Poštovné a balné se pak stanovuje pro každý zvlášť (a účtuje se tedy dvoje). V případě dobírky může být jeden balík poslán s celou dobírkou napřed a druhý o něco později za ním (po připsání dobírky na účet) již bez dobírky. Snažím se těmto nepříjemným případům vyhnout a stává se to jen zcela vyjímečně, ale úplně vyloučit to nelze.

DPD je doručovací.služba zaměřená v první řadě na firemní klientelu. Pomocí DPD je možné poslat zásilku na jakoukoliv adresu, ale jen za předpokladu, že na místě je ve dnech předpokládaného doručení trvale (v normální pracovní době) přítomen někdo, kdo je způsobilý zásilku převzít. Objednáváte-li dodání DPD, napište též telefonní číslo přebírající osoby, toto číslo předáme DPD spolu se zásilkou. Nově DPD zajišťuje též službu "DPD private", zavádí výdejní místa "Pickup", a vyvíjí další aktivity usnadňující doručování na soukromé adresy. DPD doručuje následující pracovní den po odeslání.

U zásilek do zahraničí (Slovensko zde) bude poštovné účtováno podle skutečných nákladů (které se snažíme co možná zodpovědně odhadnout). U objednávek nad 1000 Kč (atd.) bude poštovné sníženo podobně jako u zásilek po ČR. Také na Slovensko lze posílat přes Zásilkovnu - a je to vlastně cenově nejvýhodnější.

doporučení:

Malé objednávky se většinou vyplatí poslat Zásilkovnou, ale jakmile jde o objednávku obsahující profily delší než 70 cm, nebo jde o balíček s hmotností nad 5 kg, bývá rozumnější poslat tyto DPD (cena DPD ostatně v těchto případech není vyšší). A to i v případě, že běžně nemáte nikoho doma, dodání lze dohodnout na datum, kdy tam někdo bude, nebo využít "pickup".

2. Balné

U většiny zásilek, které odesíláme, balné neúčtujeme vůbec (většina objednávek totiž splňuje níže uvedené limity). Vyhrazujeme si však právo podle okolností účtovat balné až do výše 60 Kč u zásilek, které mají nízkou cenu a také u zásilek, které se obtížně balí (obsahují rozměrově nepříjemnou kombinaci předmětů - například současně dlouhé profily a velké desky). Pravidla jsou následující (ale často ve finále účtujeme mírněji, protože na leccos dříve komplikovaného dnes již máme metody):

zásilka obsahuje předměty:

to je například:

cena zboží v zásilce (včetně DPH)

 

 

tyče desky

0-350 Kč

350-700 Kč

700-1400 Kč

>1400 Kč

do rozměru [mm] do formátu [mm]
A jen drobnosti do malé obálky (ve všech níže uvedených případech mohou být pochopitelně drobnosti v přiměřené míře také obsaženy) memory wire, spřáhla Kadee, kolejnicové spojky, drobné lepty, ploty Fiba, tenké profily do 250 mm atd. 20 Kč - - -
T1 500x40x40 - základní (tj. kratší) profily Evergreen, Raboesch, K&S, Ms, vagónky N a Z, drobné nástroje atd. 20 Kč - - -
T2 800x45x45 - koleje a korek TT, všechny výše zmíněné profily, dlouhé Evergreeny a lipové hranoly Midwest, vagónky N a Z atd. 20 Kč - - -
T3 1000x40x40 - všechny výše zmíněné profily a také dlouhé profily Ms, K&S a Raboesch (délky 1000 mm a 914 mm). Koleje Peco do velikosti H0, atd. 20 Kč - - -
D1 500x20x20 150x480 základní (tj. kratší) profily Evergreen, Raboesch, K&S, Ms, základní desky Evergreen, menší formáty plechů, fosforbronz atd. 20 Kč - - -
D2 320x40x40 200x320 nejkratší profily Raboesch, Albion a K&S, základní desky Evergreen, MBS, Raboesch, Midwest, malé čtvercové plechy Ms, atd. 20 Kč - - -
D3 (5x5x400) 200x400 plechy Ms 200x400 mm, všechny menší plechy a desky, vyjímečně  též krátké profily tenkého průřezu 20 Kč - - -
D4 - větší než 200x400 velké desky Evergreen, velké překližky Midwest atd. (možno kombinovat s tenkými profily do délky odpovídající úhlopříčce desky) 30 Kč 20 Kč - -
T4 širší dlouhé věci

(délka přes 500 mm)

prkénka Midwest, koleje Peco větších měřítek atd. (možno kombinovat s ostatními tyčemi kratší nebo stejné délky) 30 Kč 20 Kč - -
K krabičky lokomotivy, vozy H0 a větší, stavebnice budov, stromy JTT atd. (možno kombinovat s deskami do 400 x 200 mm a tyčemi do 500 mm) 20-30 Kč* 0-20 Kč* - -
DT9 kombinace dlouhých tyčí (nad 500 mm) a desek nebo větších krabic To jsou zásilky s velmi problematickým balením, ve výsledku vypadají jako kytara a neradi je řešíme. Zvláště problematické zásilky rozdělíme do dvou balíků a tím se to přesune do výše uvedených kategorií. do 60 Kč* do 50 Kč* do 40 Kč* u opravdu velkých objednávek se ale dá vyřešit všechno

pozn.: *) v konkrétních případech se účtuje podle okolností, v případě posledního řádku tabulky může být obzvlášť nechutná zakázka i odmítnuta, nebo odeslána jako dva samostatné balíky.

Ve všech případech je rozhodující cena zboží včetně DPH (tj. cena bez poštovného a balného).

Objednáváte-li ojedinělou vyčnívající věc, uvažte, jestli ji nutně potřebujete vcelku. Týká se to hlavně ojedinělých metrových a skoro metrových profilů. Málokdo je potřebuje vcelku a často se jejich rozpůlením velmi zjednoduší balení. Rozpůlením profilu se můžete posunout do kategorie "drobnosti" a snížit tak poštovné v případě velmi malé zásilky. U zásilek v ceně do 500 Kč je mírně nižší poštovné, pokud se vejdou buďto do obálky, nebo do malé ploché krabičky (něco jako bonboniéra). Pokud potřebujete něco, co přečuhuje, napište do objednávky, že je věc možné rozpůlit, nebo jinak rozdělit. Zboží dělíme jen při platbě předem. Koleje, tabule plechu a také jiné fajnovější výrobky ze zásady nestříhám.

3. Naše základní krabice

To jen tak pro zajímavost, může vám to přiblížit logiku stanovení sazeb balného, ale je spíše zbytečné to číst...

Krabice na koleje: má vnitřní rozměry 805 x 45 x 47 mm. Lze do ní balit dlouhé tvarovatelné koleje TT, různé profily a tyče do délky 800 mm a samozřejmě drobné předměty (včetně například vagónků velikosti N).

Kratší krabice (na profily): Vypadá jako krabice na koleje, ale je kratší. Má vnitřní rozměry 505 x 45 x 47 mm. Lze do ní balit půlmetrové profily Ms, různé další profily a tyče do délky 500 mm a samozřejmě drobné předměty (včetně například vagónků velikosti N).

Metrová krabice: má vnitřní rozměry 1005 x 40 x 40 mm. Je určena především pro posílání mosazných a plastových profilů metrové délky. Lze do ní ale balit také dlouhé tvarovatelné koleje Peco a další výrobky délky 914 mm a samozřejmě drobné předměty. Nedoporučujeme tuto krabici kombinovat s krabicemi plochými. To už je lepší rozdělit zásilku do dvou balíčků.

Plochá krabice: má vnitřní rozměry 490 x 160 x 25 mm. Je určena především na balení profilů a desek. Vejdou se do ní tyčky do délky 500 mm (úhlopříčně) a velká část sortimentu plechů a desek (Ms, K&S a Evergreen). Pozor, mosazné plechy 200 x 200 se do ní bohužel nevejdou.

Plochý přebal na plechy: má vnitřní rozměry 400 x 200 x 10 mm. Pevný obal z pětivrstvé lepenky je určen hlavně pro balení plechů MS a případně dalších plechů a desek do formátu 400 x 200 mm. Dají se tam přidat i nějaké hodně tenké profily do délky 400 mm, ale moc se toho tam nevejde.

Normální krabice: nějaká škatule, co po něčem zbyla (třeba od bot). Vejdou se do ní předměty běžnějších rozměrů, které se ale nedají umístit do předchozích typů. V takové krabici posíláme modely lokomotiv, vozy H0, stavebnice budov, plechy 200 x 200 atd. Některé z uvedených věcí balíme také do obálek (to je vlastně další ze "základních krabic"). Do normální krabice se spolehlivě vejdou tyče do 350 mm a desky do formátu 200 x 300 mm.

Slevy:

Slevy se poskytují obchodníkům a také při vyjímečně velkých odběrech. Na některé výrobky se vztahují zvláštní slevy. Zatím je zde popsána jen jedna:

Sleva pro architekty - sleva pro středně velké odběratele plastových polotovarů Evergreen.

O obchodních podmínkách odběratelů:

V poslední době se stává, že odběratel pošle několikastránkovou objednávku na jeden kousek plechu. V textu se dozvíme mnohé o splnění kritérií byrokratické jakosti, ale také to, že obchodní případ se řídí jakýmisi interními podmínkami odběratele, z nichž část je na objednávce opsána a část si lze stáhnout z webu a že na jiné nebude brán zřetel. Tak ne, tudy ne přátelé, opak je pravdou, nemám zájem číst nesmyslné litanie (často zbytečně opsané ze zákona, který pochopitelně platí pro všechny, i bez opisování). Dodávku vypravím podle svých zvyklostí. Jiné je to u velkých objednávek. Tam, kde se vyplatí jednat o zvláštních podmínkách, je na místě o nich jednat.

Možnost zálohové platby:

Zálohové platby přijímáme na bankovní účet. Jiné způsoby jen ve zcela vyjímečných a předem dohodnutých případech.

Pokud v objednávce projevíte zájem platit zálohově, sdělím vám celkovou částku a bankovní údaje. Zásilku pak odešlu dohodnutým způsobem okamžitě po připsání peněz na účet. Avízo o platbě poslat můžete, ale nemusíte. Připsání platby ověřuji ze své strany. Kopie platebního příkazu se obecně nepovažuje za dostatečné potvrzení o provedení platby. Dnes chodí platby docela rychle a máte-li stejnou banku (Fio), přijdou peníze prakticky okamžitě (a to i v sobotu, v neděli a v noci).

Při platbě na účet uvádějte variabilní symbol, který vám sdělím, je to číselná část označení faktury.

Například: Jestliže je číslo faktury F09434, je variabilní symbol 9434.

Dodací lhůty:

Zboží vlastní výroby a zboží, které máme skladem vám zašleme nejpozději do 14 dnů. Dodací lhůta zboží, které musíme objednat ze zahraničí hodně kolísá. V každém případě Vám odhadovaný termín expedice dodávky sdělíme při potvrzení objednávky. Pokud je možné v základní lhůtě (do 14 dnů) dodat jen část objednávky, dohodneme se na řešení, zda zásilku pozdržet, upravit objednávku, nebo část odeslat ihned a zbytek později.

Několik poznámek k cenové politice:

Při tvorbě našich cen uplatňujeme dva přístupy:

1. Zboží široké spotřeby

Takové zboží dodáváme velkoobchodně do modelářských prodejen v celé republice a cenově zvýhodňujeme spíše velkoodběratele. V řadě obchodů obdržíte naše zboží za stejné ceny jako přímo od nás, nebo dokonce "o korunu" levněji. Navíc neplatíte poštovné. Není-li ovšem u Vás modelářský obchod, ušetříte s námi čas a peníze strávené cestou do něj.

2. Zboží pro úzký okruh zájemců

Jedná se především o modely z USA, jako je Micro-Trains, Kadee a podobně. Ceny preferují spíše koncové odběratele, ostatně obchodníci nemají o toto zboží zájem (z důvodu malého okruhu zájemců o tato speciální témata). Proto zájemcům doporučuji obracet se přímo na nás, zboží vám pošleme poštou nebo si ho vyzvednete na burse.

Podobné je to i s mnohými položkami v nabídce materiálů - hlavně těch speciálních, o které je malý zájem. I ty je snazší objednat přímo.

Na seznam ceníků se dostanete tímto odkazem

nahoru
Obchodní podmínky
Slovensko
International orders
Ceníky
Bursy
Prodejny
Pro obchodníky
Nabídky

Adresa

 

 

Home ] [ Obchodní podmínky ] Slovensko ] International orders ] Ceníky ] Bursy ] Prodejny ] Pro obchodníky ] Nabídky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.