Elliot Bay

 

 

Parní loď Elliot Bay Steam Launch

stavebnice Midwest

Model skutečné lodi vyráběné firmou Elliot Bay Steam Launch v Portlandu (ve státě Oregon).


Hotová loď. Na tomto snímku je bez plachtové stříšky (foto Midwest).

Model je zpracován v měřítku 1 : 12 a celková délka trupu je 64 cm.

Celý trup lodi je tvořen jediným plastovým dílem, což výrazně urychluje stavbu modelu. Stejným způsobem je vyrobena paluba a model plátěné stříšky. Ostatní díly jsou většinou dřevěné. Použity jsou různé druhy dřeva, mimo jiné mahagon. Díly jsou předřezány, takže práce s pilkou z větší části odpadá. Stavebnice dále obsahuje (většinou kovové) díly pohonu, kormidla, díly na stojan pro vystavení modelu a různé drobné doplňky (stožár s vlajkou apod.). Ke stavebnici je dále přiložen stavební výkres modelu ve skutečné velikosti a návod (pouze v angličtině) provázející stavbou lodi krok za krokem. Stavebnice obsahuje všechny díly potřebné pro stavbu lodi bez pohonu a dálkového ovládání. Kromě stavebnice potřebujete samozřejmě ještě barvy, lepidla a přiměřené nářadí.

Fauntail Launch je ale navržena pro pohon parním strojem a R/C ovládání. K dosažení tohoto stavu je třeba dokoupit parní stroj a dvoukanálovou R/C soupravu (samozřejmě ještě táhlo pro propojení serva a ovládaného dílu). Doporučený parní stroj je typu Heritage.

Hotový trup a předřezané dřevěné díly nejen šetří čas potřebný ke stavbě, ale eliminují také část nešikovnosti vždy hrozící zkazit výsledek. Podrobný ilustrovaný návod (anglicky) popisuje nejen stavbu lodi, ale také následné dosazení parního stroje a R/C výbavy.


Celý trup lodi je plastový a vyrobený z jednoho kusu (patrně metodou vakuform). Stejným způsobem je vyrobena také paluba (vpravo) a model plátěné stříšky (vlevo).


Dřevěné desky s předřezanými díly - staví se z nich především vnitřní konstrukce trupu. Na fotografii jsou vidět také vlaječky.


Sáček s kovovými a dalšími díly položený na otevřeném návodu. Lodní šroub je mosazný a také ostatní díly pohonu jsou funkční (na rozdíl od modelu Fantail Launch, kde jsou přiloženy jen makety, které se posléze při oživování modelu musí vyměnit). Kovové je také celé kormidlo. Na fotografii sice jeho díly nejsou moc vidět, ale návod je otevřený právě v místě popisujícím jeho sestavování.


Rozestavěný model. V trupu je již vnitřní konstrukce z dřevěných dílů, která ale ještě není uzavřena plastovou palubou (foto Midwest).


Pohled do lodi osazené parním strojem Heritage (foto Midwest).


Ukázka z výkresu lodi, zakresleny jsou v něm i díly ve stavebnici neobsažené - parní stroj, servo, baterie atd.

Informace o aktuální nabídce parních strojů a o jejich cenách naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Raboesch
MSS
Model VI
Heritage
Fantail Launch
Elliot Bay
Ceník

 

 

Home ] Raboesch ] MSS ] Model VI ] Heritage ] Fantail Launch ] [ Elliot Bay ] Ceník ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.