g
Blahovičník sněžný

 

 

Blahovičník sněžný

dokonalé stromy JTT & partners

Tento strom nabízí JTT pod názvem blahovičník sněžný, ale nelekejte se exotického jména, tohle roští se velice dobře hodí i do našich podmínek. Dost možná, že časem český obchodní název tohoto výrobku změním, ale prozatím to platí takto.

Tento druh blahovičníku, či chcete-li eukalyptu, má původ patrně v Austrálii, ale pěstuje se v parcích a ve stromořadích mnoha zemí světa. Tedy přesněji řečeno těch, kde je trochu tepleji než u nás. Model JTT představuje nižší strom větvící se u země do několika kmínků a jako takový může znázorňovat řadu jiných dřevin podobného vzrůstu, jaké najdeme i u nás.

Může modelovat nejrůznější okrasné dřeviny vysázené v okolí budov, ale ze všeho nejvíce se hodí na různé náletové dřeviny. Do tohoto tvaru po několika letech doroste řada dřevin. Může tak vypadat jeřáb, jíva, líska i ledacos jiného. Ale může tak vyrůst i druh u něhož podvědomě předpokládáme podstatně monumentálnější vzhled. Pokud mladá lípa přijde o terminální vrchol a nikdo se o její tvar dále nestará, vypadá za pár let také takto. Tento blahovičník je prostě typickou dřevinou pro česká kolejiště.


Tyto blahovičníky jsou vysoké 4 cm.


Balení JTT TR1055 obsahuje čtyři blahovičníky vysoké 4 cm.


Obsah balení JTT TR1055 - čtyři blahovičníky výšky 4 cm.

... a nějaké skutečné stromy:

Když jsem hledal nějaké roští, které by odpovídalo popisovanému modelu, našel jsem ho jen pár desítek metrů od domu:


Toto roští je docela hezké, tak hezké, že ho nepodřízl ani přičinlivý důchodce ze sousedství. Ale co je to za botanický druh, to bohužel nevím. Oproti modelovému blahovičníku je trochu rozložitější, ale to by se snad přihnutím větví dalo poopravit. Praha Libuš - 21.8.2008.

Informace o aktuální nabídce krajinných materiálů JTT & partners naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Listnatý obecný
Listnatý (platan)
Topol
Dub
Smuteční vrba
Blahovičník sněžný
Palma
Velké stromy

 

 

Home ] Listnatý obecný ] Listnatý (platan) ] Topol ] Dub ] Smuteční vrba ] [ Blahovičník sněžný ] Palma ] Velké stromy ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.