g
Listnatý (platan)

 

 

Listnatý strom (platan)

dokonalé stromy JTT & partners

Jeden z dvojice základních listnatých stromů JTT. Tento strom je sice nabízen jako platan (v anglickém originálu sycamore), ale jeho použití je univerzální, můžeme jej využít k modelování mnoha domácích druhů stromů, u nás daleko rozšířenějších než platan, který byl (z našeho pohledu trochu nešťastně) zvolen za název výrobku (možná ho časem pro náš trh přejmenuji... ještě jsem se nerozhodl jak).

Strom má vysokou korunu válcového tvaru a jeho použití je opravdu široké. Dodává se v dvanácti různých výškách (od 1.5 do 40 cm), což je asi nejvíce v celém sortimentu JTT a svědčí to o oblibě a širokém využití výrobku. Uvedená jmenovitá výška je včetně viditelné části kmene, navíc se počítá s tím, že další část kmene se použije na upevnění v terénu, takže model je o něco málo větší (například strom jmenovité výšky 15 cm měří celkově něco přes 16 cm). Model je pěkný, na můj vkus by snad mohl mít trochu více listí a trochu lépe zakryté spirály drátů ve kmeni (ono se to někdy povede lépe a někdy hůře - jak je vidět na obrázcích). Pro váš výběr jsou nejdůležitější právě ty obrázky, takže - zde následují:


Patnáct centimetrů vysoký strom. S tímto kmenem nejsem moc spokojen.


Detail dolní části koruny jiného stromu. V tomto případě se kmen povedl pěkně.


Dva stromy výšky 10 cm.

... a skutečné stromy:


Platany v Praze na Letné 12.6.2008.

Informace o aktuální nabídce krajinných materiálů JTT & partners naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Listnatý obecný
Listnatý (platan)
Topol
Dub
Smuteční vrba
Blahovičník sněžný
Palma
Velké stromy

 

 

Home ] Listnatý obecný ] [ Listnatý (platan) ] Topol ] Dub ] Smuteční vrba ] Blahovičník sněžný ] Palma ] Velké stromy ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.