g
Smrk úsporný

 

 

Smrk úsporný

úsporné stromy JTT & partners

Smrky jsou vyrobeny tradiční technologií - štětka na nádobí - tj. dva vzájemně zkroucené dráty mezi sebou drží jednotlivé větvičky. Použité štětiny ale nejsou jen tak ledajaké, při bližším pohledu na větvičky skutečně uvidíme cosi jako jehličí, takže výsledek vypadá opravdu dobře. Větvičky se sice nevětví tak jako u skutečného stromu, ale vycházejí všechny až od kmene, což je dáno použitou technologií, ale jinak vypadají stromy velice věrohodně, jsou správně naznačena jednotlivá patra a větve mají správný sklon (na rozdíl od některých starších, u nás hojně rozšířených modelových stromů s přísně vodorovnými větvemi).

Dolní část kmene je holá a tvoří ji ony, již zmíněné, stočené dráty namočené v jakési husté barvě, která má vytvořit iluzi kůry a skrýt drátěnou spirálu. Ne u všech stromů, které jsem prohlížel, se to zcela podařilo, na některých spirála zřetelně vystupuje. Není to ale velká chyba, dá se to snadno opravit další vrstvou kůry ze záchodového papíru a barvy. Anebo je možné na kraj lesa vybrat stromy s lepším kmenem a dovnitř dát ty méně povedené.

Stromy jsou bez pařezů, zapichují se do terénu (tím se také případně může schovat část nepovedeného kmene). Dolní holá část kmene není do výšky stromu započtena, takže stromy s jmenovitou katalogovou výškou 10-15 cm jsou od špičky až na konec kmene dlouhé přibližně 15-20 cm. V každé sadě jsou rovnoměrně zastoupeny stromy tří různých výšek.


Patnácticentimetrový smrk a jeho stín v ostrém šikmém světle jasného zimního dne.


Detail koruny - ono to má opravdu něco jako jehličí.


V každé sadě jsou zastoupeny stromy tří různých výšek. Na tomto obrázku patří první tři stromy zleva k sadě JTT TR2013, prostřední tři k sadě JTT TR2014 a poslední tři vpravo jsou ze sady JTT TR2015. Jak je na obrázku vidět, sady 2014 a 2015 mají jednu velikost společnou. Nejmenší strom vlevo má korunu vysokou jen 2.5 cm (celkově měří skoro 4 cm).

Informace o aktuální nabídce krajinných materiálů JTT & partners naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Jehličnan úsporný
Smrk úsporný
Konifer úsporný
Listnatý úsporný

 

 

Home ] Jehličnan úsporný ] [ Smrk úsporný ] Konifer úsporný ] Listnatý úsporný ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.