g
Smuteční vrba

 

 

Smuteční vrba

dokonalé stromy JTT & partners

Vrba patří k nejběžnějším stromům naší krajiny a také její převislá forma je hodně rozšířená - ta ale roste spíše v parcích a dalších pěstěných porostech než ve volné krajině. Protože je to nápadný strom velmi charakteristického vzhledu, přitom velmi rozšířený, je model vrby pro naše modeláře atraktivní.

Převislá forma se dá vypěstovat skoro od každého druhu stromu, mnohé se pak svým vzhledem smuteční vrbě podobají - i pro modelování těchto stromů (z nichž ale žádný není zdaleka tak rozšířený jako vrba) může tento povedený výrobek JTT posloužit.

Až budete svoji modelovou vrbu na kolejišti sázet, dejte ji k vodě nebo do rovinaté krajiny (kde by se dala očekávat vysoká spodní voda). Vrba může být zasazena přímo v břehu a její kmen může z jedné strany omývat voda. Na skále by se možná dobře vyjímala, ale tam ji určitě nedávejte.


Detail šesticentimetrové vrby.


Balení JTT TR1069 obsahuje tři vrby výšky 6 cm.


Obsah balení JTT TR1069 - tři vrby výšky 6 cm.

... a takhle vypadají skutečné vrby:

Model myslím vystihuje skutečnost velmi dobře. Posuďte sami.


Vrba nad trafikou na kolínském sídlišti 3.6.2008. Tento strom neroste u vody.


Smuteční vrby na ostrově pod kolínským jezem 26.6.2008 - na dohled od hlavní trati Praha - Kolín, která ale prochází po druhém břehu (který na snímku není vidět).

Informace o aktuální nabídce krajinných materiálů JTT & partners naleznete v příslušném ceníku.

nahoru
Listnatý obecný
Listnatý (platan)
Topol
Dub
Smuteční vrba
Blahovičník sněžný
Palma
Velké stromy

 

 

Home ] Listnatý obecný ] Listnatý (platan) ] Topol ] Dub ] [ Smuteční vrba ] Blahovičník sněžný ] Palma ] Velké stromy ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.