g
Stavebnice stromů

 

 

Stavebnice stromů

výrobky JTT & partners

Nejlevnější (a jste-li šikovní, tak i nejlepší) stromy získáte tak, že si je uděláte sami. Nemáte-li vůbec žádný čas, koupíte si stromy hotové (a mohou to být i dokonalé stromy). Na půl cestě mezi těmito dvěma možnostmi jsou stavebnice stromů. Stavebnice obsahují (až na lepidlo) vše, co je ke stavbě stromů potřeba. Jsou výborné hlavně pro začátečníky, pokročilejší stavitelé si spíše pořídí jednotlivé komponenty samostatně (samostatné listoví i kostry větví jsou také v nabídce JTT).

Stavebnice ušetří spoustu práce, především té, která souvisí s přípravou kostry větví. Kostry dodávané ve stavebnicích jsou hotové včetně nátěru, nanejvýš vyžadují prostorové vytvarování (v případě stavebnic výhodných stromů). Ceny stavebnic najdete zde.

Stavebnice JTT lze rozdělit do tří skupin:

stavebnice jehličnatých stromů - TK01 - TK04

Obsahují kovové barvené kostry jehličnatých stromů (kmen je kovový, větve jsou z nějakých vláken) a posyp tmavozelené barvy. V každé sadě jsou obsaženy stromové kostry v několika (většinou třech) velikostech.

Základním sestavením této stavebnice získáte stromy odpovídající typu konifer úsporný z nabídky hotových stromů JTT. Při změně postupu (např. při použití jiného odstínu posypu) můžete získat trochu odlišné stromy.


Ukázka z obsahu sady JTT TK03. Kostry větví ve třech různých velikostech, pytlík posypu tmavozelené barvy a na krabici obrázek, jak má vypadat výsledek.


Sada JTT TK03 obsahuje 24 stromových koster ve třech různých velikostech.


Detail kostry jehličnatého stromu. Z tohoto polotovaru by jistě bylo možné s úspěchem postavit mj. model krušnohorského lesa před odsířením elektráren.

stavebnice výhodných listnatých stromů TK05 - TK08

Výhodná stavebnice obsahuje stejné díly, z jakých se u JTT montují hotové výhodné stromy. Kostry větví jsou tvořeny tvarovým výstřižkem z měkkého plechu (viz obrázek níže). Kostra je ve stavebnici dodávána barvená po celé ploše, ale plochá, a je potřeba ji nejdříve v prstech prostorově vytvarovat. Ve stavebnici jsou kostry několika (většinou dvou) velikostí a listoví v několika (většinou třech) odstínech zeleně.

Sestavením této stavebnice byste měli získat strom odpovídající typu listnatý obecný výhodný nebo listnatý výhodný (platan) z nabídky hotových stromů JTT (záleží jakou stavebnici si vyberete, jsou prostě dva tvarově odlišné typy koster). Velmi ale záleží také na tom, jak vytvarujete korunu, jaký odstín zeleně použijete na listoví a jak husté zvolíte olistění. I ostatní výhodné listnáče JTT (např. ořešák) se totiž vyrábějí ze stejných, nebo velice podobných koster.


Takto vypadá krabička, ve které se stavebnice dodává. Na první pohled jsou vidět jen kostry, ale nebojte, vespod je i listoví.


Ukázka z obsahu sady JTT TK06. Plechové kostry větví ve dvou velikostech (10 a 8 cm) a tři kousky listoví v různých odstínech.

kostra výhodná:


Detail plechových koster větví pro listnatý strom obecný výšky 10 cm a 8 cm. Ve spodní části je plech stočen do trubičky tvořící kmen, v ní je zasunut drát pro upevnění stromu v krajině. Celé je to barvené, ale ploché, prostorové vytvarování je na vás. Ta moucha na obrázku být neměla, ale můžete ji použít jako měřítko velikosti.

stavebnice dokonalých listnatých stromů TK09 - TK12

Tyto stavebnice jsou v sortimentu JTT nejpropracovanější a současně je také považuji mezi stavebnicemi JTT za nejzajímavější. Lze z nich postavit za rozumnou cenu opravdu věrohodné stromy, přitom nejzdlouhavější část práce je hotová. Zbývá jen obalit větve listovím, případně ještě předtím, pokud tvar stromu nevyhovuje, dotvarovat větve podle vlastní fantazie.

Stavebnice obsahují stejné díly, z jakých se u JTT montují hotové dokonalé stromy. Kostry větví jsou ručně tvarované z drátu a ve stavebnici jsou již zcela hotové - barvené a prostorově vytvarované. Ve stavebnici jsou kostry větví v několika velikostech (z uvedeného rozmezí) a listoví. V těchto stavebnicích se dodávají dva tvarově odlišné stromy, které odpovídající typům listnatý strom obecný nebo listnatý strom (platan) z nabídky hotových dokonalých stromů JTT

kostra dokonalá:


Detail koster větví pro listnatý strom typu "platan". Sada TK12 obsahuje deset koster tří různých výšek z rozmezí 6 - 10 cm.

Ceny těchto stavebnic najdete v ceníku JTT & partners.

nahoru
Stromy dokonalé
Stromy výhodné
Stromy úsporné
Stavebnice stromů
Střední rostlinstvo
Listoví
Vláknina
Vysoká tráva
Posypy
Štěrky
Stojany
Ceník JTT

 

 

Home ] Stromy dokonalé ] Stromy výhodné ] Stromy úsporné ] [ Stavebnice stromů ] Střední rostlinstvo ] Listoví ] Vláknina ] Vysoká tráva ] Posypy ] Štěrky ] Stojany ] Ceník JTT ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.