Stromy výhodné

 

 

Výhodné stromy - přehled a ceník

výrobky JTT & partners

Tyto výhodné stromy tvořily ve výrobním programu firmy JTT jakousi střední třídu. V roce 2007 bylo nabízeno pět typů stromů, každý ve čtyřech až pěti velikostech, později přibyly ještě stromy ve žlutočervených podzimních barvách. Na konci roku 2011 se jejich výroba postupně utlumovala a v roce 2012 již nejsou od výrobce nabízeny. My je zde ještě doprodáváme. V nabídce chybí některé obrázky, ale už asi nebudu mít motivaci pro jejich doplnění. U některých stromů je uvedeno "asi vyprodáno". Znamená to asi tolik, že aktuálně nejsou, ale v budoucnu se jich ještě může pár objevit, máme tu totiž jeden nedořešený stojan a k němu je blokovaný určitý sortiment.

Co do technického provedení jsou tyto výhodné stromy tvořeny kovovou kostrou pokrytou listovím, podobně jako je tomu u stromů dokonalých. Kostra větví je zde ale vyrobena z tvarového plechového výstřižku (jak vypadá polotovar si můžete prohlédnout na stránce o stavebnicích stromů), který je prostorově zformován. Zjednodušená výroba kostry větví snižuje cenu těchto stromů oproti stromům dokonalým, kde je kostra větví drátěná, ručně tvarovaná.

Není mi jasné, proč byla tato tolik oblíbená skupina stromů zrušena. V pozadí je zcela jistě převzetí distribuce značky JTT v USA firmou MRC a následné zeštíhlování sortimentu (snad aby ho byli schopni v celé šíři pojmout i menší obchodníci). Snad vadilo, že jsou tyto stromy skoro tak hezké, jako podstatně dražší kousky z vyšší výrobní řady a nepříjemně jim konkurují. Nebo možná už ruční práce příliš podražila i ve Vietnamu. Výrobce udává, že tyto stromy jsou nyní nahrazeny obdobnými výrobky s katalogovými čísly JTT 92101-92111. Prý jde jen o jiné balení téhož. Ve skutečnosti jsou náhradní stromy zcela nepodobné těmto a co do úrovně zpracování jsou o dvě třídy horší.

 

Výhodné stromy jsou nyní vyprodané

 

 

Objednávky posílejte na naši adresu, (podrobněji na stránce "obchod"). Nezapomeňte se seznámit s obchodními podmínkami.

nahoru
Stromy dokonalé
Stromy výhodné
Stromy úsporné
Stavebnice stromů
Střední rostlinstvo
Listoví
Vláknina
Vysoká tráva
Posypy
Štěrky
Stojany
Ceník JTT

Listnatý obecný
Ořešák

 

 

Home ] Stromy dokonalé ] [ Stromy výhodné ] Stromy úsporné ] Stavebnice stromů ] Střední rostlinstvo ] Listoví ] Vláknina ] Vysoká tráva ] Posypy ] Štěrky ] Stojany ] Ceník JTT ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.