g
Vysoká tráva

 

 

Vysoká tráva

výrobek JTT & partners

(dříve nabízeno pod názvem "luční tráva")

Slouží k modelování vysoké trávy, obilí, rákosu, plevele a další vegetace. Výhodně lze použít také na modelování doškových a rákosových střech, stohů slámy, snopů a panáků na poli a dalších slaměných, rákosových a podobných výtvorů. Na potřebnou délku se nastříhá nůžkami, lepí se např. disperzním lepidlem.

Výrobek je zhotoven z přírodního materiálu. Není to syntetická statická tráva, která je v poslední době tolik žádaná, je to něco jiného, ale má to svoje výhody a svoje využití. Z jaké rostliny je to udělané se mi nepodařilo zjistit, ani jestli je to běžný mezinárodní plevel, nebo nějaká vietnamská zvláštnost, ale každopádně to vypadá dobře. V balení najdeme "snop vláken" dlouhý 9 cm. Stébla jsou narovnána pěkně rovnoběžně, aby se s nimi dobře pracovalo. Jednotlivá stébla jsou přímá, ale přitom přírodně nepravidelná, což je z modelového hlediska velmi věrohodné (a to je také hlavní výhoda oproti syntetickým vláknům). Větvení a různé záděry na stéblech mohou ale při práci snadno způsobit zacuchání trávy. Tráva se dodává v přírodní slámové barvě a dále přibarvená do několika základních odstínů. Také zde se příznivě projevuje přírodní původ výrobku, barva není uniformní a zejména u suchých odstínů je zcela přirozeně věrohodná.


Detail stébel zlatohnědého odstínu.

vzorník odstínů


JTT FG1001 - přírodně slámový odstín. Vhodné pro modelování slámy, suchého rákosí, došků atd. (stébla jsou 9 cm dlouhá).


JTT FG1002 - zlatohnědý odstín. Tmavší než předchozí výrobek, ale uplatnění má obdobné.


JTT FG1003 - světle zelená tráva. Odstín, který pro modelování živé vysoké trávy použijete asi nejčastěji, ať už půjde o louky, obilí, rákosí, či bambus...


JTT FG1004 - tmavě zelená barva se hodí na ty druhy obilí a trav, které nemají až tak šťavnatou barvu a také na rostliny poněkud přischlé.


Balení vysoké trávy JTT & partners obsahuje 15 gramů stébel dlouhých cca 90 mm -  zde ve světle zeleném odstínu.

Ceny vysoké trávy najdete v ceníku JTT & partners.

nahoru
Stromy dokonalé
Stromy výhodné
Stromy úsporné
Stavebnice stromů
Střední rostlinstvo
Listoví
Vláknina
Vysoká tráva
Posypy
Štěrky
Stojany
Ceník JTT

 

 

Home ] Stromy dokonalé ] Stromy výhodné ] Stromy úsporné ] Stavebnice stromů ] Střední rostlinstvo ] Listoví ] Vláknina ] [ Vysoká tráva ] Posypy ] Štěrky ] Stojany ] Ceník JTT ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.