g
Vláknina

 

 

Vláknina

výrobek JTT & partners


Balíčky se třemi odstíny zelené vlákniny JTT & partners.

Navzájem zacuchaná barevná vlákna (patrně syntetická) se používají v kombinaci se zelenými posypy k modelování korun stromů, keřů, vinic a další objemové zeleně. Můžete samozřejmě místo toho použít přímo výrobek listoví (který je kombinací vlákniny a posypu), práce s listovím je rozhodně jednodušší, ale někdy je prostě vhodnější pracovat s oběma materiály předem nespojenými. Vláknina dodává zelené hmotě (např. koruně stromu) potřebný objem, při zachování přiměřené průhlednosti.

JTT vyrábí vlákninu ve třech odstínech zelené barvy. Výrobce udává množství v balení 16 gramů, nebo půl litru, ale oba tyto údaje dávají o skutečném množství nadýchané a snadno stlačitelné cupaniny jen chabou představu. Takže abych vám to nějak přiblížil: vláknina je ve formě kusu jakéhosi nepříliš pohromadě držícího koberce, ten je několikrát přeložen do výsledného obdélníku o rozměrech asi 14 x 14 cm. Tloušťka složené vlákniny v balení je kolem 25 mm, ale tento údaj hodně záleží na stlačení balíčku.

Při práci odstřihneme potřebný kus vlákniny nůžkami a pak jej formujeme v prstech. Vlákninu různě roztahujeme do plochy a do objemu. Tím současně docílíme různé hustoty vláken. Následně vlákninu napichujeme a lepíme na větve kostry stromu (nebo jiný podklad).


Tři odstíny zelené vlákniny - zleva zeleň tmavá (PF1006), střední (PF1004) a světlá (PF1002), dole milimetrová stupnice.

V prvních dodávkách vlákniny se firmě JTT nedařilo úplně dodržovat stálost odstínů, ale v pozdějších dodávkách se to hodně zlepšilo a v současnosti se na dodržení odstínu dá docela dobře spolehnout. Snažil jsem se vlákninu fotografovat co možná odpovědně, takže se obrázky zde zveřejněnými vcelku můžete řídit, ale mějte na paměti, že 1) pozorovaný odstín záleží na osvětlení, 2) při fotografování odstín vždycky trochu ujede (to souvisí s předchozím bodem) a 3) záleží také na kvalitě a nastavení vašeho monitoru resp. tiskárny.

V angličtině se tomuto výrobku říká poly-fiber, poměrně známý je výrobek FP178 konkurenční značky Woodland Scenics.

vzorník odstínů

odkaz na ceník zde

odstín č.kat. ukázka

(s milimetrovou stupnicí pro porovnání)

zeleň světlá JTT PF1002
zeleň střední JTT PF1004
zeleň tmavá JTT PF1006

 

A ještě pár dalších obrázků - žádné další zásadní informace tu nejsou, ale snad obrázky poslouží pro lepší představu. Většinou jsou na nich všechny tři odstíny zeleně.


Porovnání odstínů vlákniny JTT.


Vláknina je ve formě jakéhosi koberce, několikrát přeloženého tak, aby se vešel do sáčku.

Ceny vlákniny najdete v ceníku JTT & partners.

nahoru
Stromy dokonalé
Stromy výhodné
Stromy úsporné
Stavebnice stromů
Střední rostlinstvo
Listoví
Vláknina
Vysoká tráva
Posypy
Štěrky
Stojany
Ceník JTT

 

 

Home ] Stromy dokonalé ] Stromy výhodné ] Stromy úsporné ] Stavebnice stromů ] Střední rostlinstvo ] Listoví ] [ Vláknina ] Vysoká tráva ] Posypy ] Štěrky ] Stojany ] Ceník JTT ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.