477.043

 

 

477.043 - stavba kovového Papouška

Jaroslav Pietrik je členem Klubu 477.0 (neformální sdružení stavitelů modelů lokomotiv řady 477.0 - viz http://srailjk.host.sk/klub.htm) a staví kovový model lokomotivy 477.043 ve velikosti TT dle vlastního návrhu.


Nějak takhle bude vypadat hotový model.

Rám lokomotivy je z ocelového plechu tloušťky 1 mm, rám předního a zadního podvozku s mosazného plechu tloušťky 1 mm. Blok válců je z plexiskla s přírubami z duralu a mosazi. Všechna dvojkolí jsou vlastní výroby, mají ocelové obruče a paprsky z barveného epoxidu. Rozvod je převážně z oceli, použity byly různé tloušťky od 0.3 mm (křižák, kulisy a malé páky) po 1 mm (dělené spojnice), pravítka, výstředníkové tyče a protikliky jsou z beryliového bronzu tloušťky 0.5 mm.

Lokomotivu pohání motor Piko 3430, primární převod je z čelních ozubených kol modulu m 0.3, nápravové převody využívají šneky a šneková kola BTTB.


Polovina hlavního rámu a převody.


Díly připravené pro stavbu lokomotivy.


Kompletní pojezd s pohonem.

Fotografie pro tuto stránku poskytl Jaroslav Pietrik.

 

nahoru
Kolejivo TT
Lept Kirow
Pojezd M 152.0
Pojezd Ms
477.043
Spřáhla Kadee
Modely ČSD
Moduly TT
ŽZO Cerhenice
Rudolfovice
Rozmarýn
Výsluní
Dvoukolejka
Kamenička
Čeřanka

 

 

Home ] Kolejivo TT ] Lept Kirow ] Pojezd M 152.0 ] Pojezd Ms ] [ 477.043 ] Spřáhla Kadee ] Modely ČSD ] Moduly TT ] ŽZO Cerhenice ] Rudolfovice ] Rozmarýn ] Výsluní ] Dvoukolejka ] Kamenička ] Čeřanka ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.