Pojezd Ms

 

 

Pojezd z mosazi

Jak se staví pojezd pro parní lokomotivu řady 387.0 z mosazi

Martin Šafránek staví mosazný model lokomotivy řady 387.0, tj. Mikádo. Několik fotografií téměř dokončeného pojezdu zde uveřejňuji jako inspiraci dalším modelářům. (Pozn.: Model není určen na prodej, ale pro vlastní potěchu autora.)


Celkový pohled na pojezd lokomotivy s tendrem.

Základem pojezdu lokomotivy je mosazný hranol 9x9 mm (Ms 7899 z naší nabídky). Do něj byly vyvrtány a vypilovány otvory pro uložení šnekové hřídele pohánějící spřažená dvojkolí. Rám z masivního hranolu dodává lokomotivě slušnou adhezní hmotnost a přitom nízko umístěné těžiště. Některé další díly (např. blok válců a rám tendru) jsou z mosazného plechu tloušťky 1 mm (viz nabídku Ms plechů). Lokomotivu pohání motor Mabuchi, setrvačník a převody vyrobil pan Šátek. Dvojkolí jsou.z parní lokomotivy ř. 01 DR (BTTB-Zeuke / Tillig), prostřední spřažené dvojkolí je bez okolků. Skříň modelu (kotel, budka atd.) bude také z mosazi.


Detail pojezdu lokomotivy.


Další detail - zde je dobře vidět plech připevněný čtveřicí drobných šroubků, který uzavírá prostor pro převody vypilovaný v rámu.

Dalším mosazným modelem, na kterém Martin Šafránek pracuje je lokomotiva řady 556.0 - Štokr. Zatím jsou k dispozici pouze obrázky rozpracovaného tendru řady 935.2. Tendry této řady mají jeden dvounápravový podvozek a tři dvojkolí pevně v rámu. Martin ponechal otočný podvozek tendru jako běžný a tři nápravy, které jsou pevně v rámu bude pohánět.


Hrubá stavba pojezdu tendru řady 935.2.


Tentýž pojezd při pohledu zespodu.


O několik měsíců později je již tendr osazen motorem a převody.

Dalším zajímavým modelem Martina Šafránka je traťovácká Muvka.

nahoru
Kolejivo TT
Lept Kirow
Pojezd M 152.0
Pojezd Ms
477.043
Spřáhla Kadee
Modely ČSD
Moduly TT
ŽZO Cerhenice
Rudolfovice
Rozmarýn
Výsluní
Dvoukolejka
Kamenička
Čeřanka

MUVka

 

 

Home ] Kolejivo TT ] Lept Kirow ] Pojezd M 152.0 ] [ Pojezd Ms ] 477.043 ] Spřáhla Kadee ] Modely ČSD ] Moduly TT ] ŽZO Cerhenice ] Rudolfovice ] Rozmarýn ] Výsluní ] Dvoukolejka ] Kamenička ] Čeřanka ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.