Kadee u nás

 

 

Použití spřáhel Kadee na našich vozidlech velikosti TT

V řadě spřáhel Magne-Matic, vyráběných firmami Micro-Trains a Kadee lze najít i typ vhodný pro velikost TT - spřáhlo Kadee 714 (jsou to spřáhla vyráběná především pro úzkorozchodky k velikosti H0). Tato spřáhla používá i hrstka amerických modelářů dosud věrných velikosti TT.

Spřáhla Kadee pro velikost H0 dosáhla poměrně značné obliby i v Evropě. U nás je propaguje klub pro stavbu modulového kolejiště "Zababov". Odtud byl již jen krok k velikosti TT a to opět v souvislosti s modulovým kolejištěm, tentokrát stavěným modeláři v Praze 3. Obrázky prvních vozidel TT, která byla vybavena těmito spřáhly již v květnu 2002 si můžete prohlédnout na této stránce. Pravděpodobně první předvádění provozu s těmito spřáhly se konalo na výstavě modulového kolejiště TT na hlavním nádraží v Praze dne 15.6.2002.

Vzhled spřáhla osazeného na motorovém voze řady M 152.0 ukazuje první obrázek. Montáž spřáhel na vozidla velikosti TT je popsána na stránce montážních rozměrů spřáhla Kadee 714.

Použitá spřáhla Kadee jsou co do tvaru, funkce i způsobu montáže podobná zejména některým spřáhlům Magne-Matic pro velikost N, která jsou na našich stránkách popsána nejpodrobněji. Na stránkách velikosti N tak najdete základní charakteristiku spřáhel, popis jejich funkce (rozpojování permanentním magnetem) a popis sestavy spřáhla (spřáhlo Kadee 714 vhodné pro TT je konstrukčně hodně podobné např. spřáhlům MTL 1015 nebo 1016, rozměry spřáhla Kadee 714 jsou samozřejmě odlišné).

Porovnání vzhledu spřáhel BTTB a Kadee.

Vzhled spřáhla Kadee je modelovější i při použití na vozidlech, jejichž předloha je opatřena šroubovkou (evropská vozidla). Vzhled poněkud ruší ocelový rozpojovací trn, který vyčnívá ze spodní strany spřáhla. Bez něho by ale nebylo možné používat magnetické rozpojovače a možnost odsouvat odpojené vozy z prostoru rozpojovače na libovolnou vzdálenost, což jsou hlavní výhody použití spřáhel tohoto typu.

Všechny obrázky publikované na této stránce poskytl pan Vladimír Vacek. Fotografováno v květnu 2002 při prvních zkouškách spřáhel. Tudy se dostanete na další obrázky s použitím spřáhel Kadee 714.

Zde popisovaná spřáhla Kadee 714 prodáváme. Cenu najdete v ceníku Kadee. Také si můžete stáhnout ceník Kadee ve formátu txt a pak si jej otevřít například v excelu.

nahoru
Montážní rozměry
Kadee u nás

Další obrázky

 

 

Home ] Montážní rozměry ] [ Kadee u nás ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.