g
FR - švýcarské Z

 

 

Firma Freudenreich Feinwerktechnik malosériově vyrábí modely amerických a švýcarských drah ve velikosti Z. Se švýcarským sortimentem úzce souvisí též úzkorozchodné modely velikosti Zm. Základní údaje o firmě naleznete na stránce s americkým programem.

Tato stránka není katalog, ale jakýsi průřez výrobou. Mohou zde být popsány modely dávno nevyráběné a naopak tu mohou chybět jiné, běžně dostupné. Aktuální nabídka se stále mění - navštivte oficiální stránky firmy Freudenreich Feinwerktechnik.

Švýcarský program FR

Modely švýcarského programu se dodávají většinou se spřáhly Märklin. Většina modelů je dostupná jako hotová vozidla nebo jako stavebnice. Stavebnice neobsahují ty díly jiných výrobců (Märklin apod.), které lze bez problémů koupit samostatně. Sortiment tvoří elektrické lokomotivy a nákladní vozy (včetně služebního), FR dodává také díly pro stavbu švýcarského trakčního vedení.

lokomotivy

Uvádím jen modely, které byly v nabídce v roce 2002. Ze starších, již nevyráběných modelů mám informace jen o elektrické posunovací lokomotivě Te 2/3 BLS ?, jejíž model byl nabízen od počátku roku 2000.

Be 4/4 SBB-CFF-FFS


Č. kat. ZF 104 - lokomotiva řady Be 4/4 Švýcarských spolkových drah.

ozubnicová lokomotiva DZeh 2/4 RHB

Předloha tohoto stroje patří do parku švýcarské dráhy RHB - Rorschach Heiden Bergbahn. Tato normálněrozchodná ozubnicová dráha s vozidly přechodnými na ostatní normálněrozchodnou železniční síť je stále v pravidelném ozubnicovém provozu (na rozdíl od často proklamované "jediné evropské" normálněrozchodné zubačky v Kořenově). Pozor nespleťte si RHB s RhB to jsou dvě úplně odlišné dráhy, RhB je úzkorozchodná a plně adhezní.

Model se dodává v hnědém (předválečném) a v červeném (poválečném) nátěru.

nákladní vozy

vysokostěnný vůz řady Fbk

Tyto vozy byly vyráběny pro potřeby SBB-CFF-FFS od roku 1965. Model se dodává s nákladem uhlí nebo trubek.

vůz řady L2

Použití leptaného plechu umožnilo velmi jemně ztvárnit bočnice modelu tohoto na pohled běžného vozu.

Služební vůz SBB-CFF-FFS

Služební vůz je dostupný pouze jako stavebnice. K sestavení je nutno zakoupit spodek vozu z produkce firmy Märklin, obtisky pro zhotovení nápisů jsou přiloženy.

Zavřený vůz řady K1

Historický zavřený vůz švýcarských spolkových drah s brzdařskou budkou.

Vysokostěnný vůz řady Es

Jeden z nejběžnějších vozů švýcarských drah vůbec, model se vyrábí v provedení SBB-CFF-FFS a BLS.


Č. kat. ZF 308 s nákladem kulatiny.

Jistě již tušíte, že i modely této firmy patří k těm dražším. S přílišným zájmem nepočítám, ale jsem patrně schopen je zajistit. V případě zájmu napište.

Obrázky a další informace publikované na této stránce byly poskytnuty laskavostí firmy Freudenreich Feinwerktechnik.
Doporučujeme Vám navštívit jejich oficiální stránky, kde najdete mnohé užitečné informace (pochopitelně v němčině nebo v angličtině).
 

nahoru
FR - švýcarské Z
FR - úzkorozchodky

 

 

Home ] [ FR - švýcarské Z ] FR - úzkorozchodky ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.