g
F59PHI

 

 

Motorová lokomotiva EMD F59PHI

model American Z Lines v měřítku 1 : 220


Lokomotiva F59PHI v barvách Amtrak West.

O skutečné lokomotivě EMD F59PHI a o modelu Athearn ve velikosti N se více dozvíte na příslušných stránkách. Zde se budeme věnovat jejímu zetkovému modelu. Pro velikost Z je to totiž veledůležitý model. Od roku 1984, kdy byly uvedeny modely lokomotivy EMD F7, to trvalo přes 20 let, než se příznivci modelové velikosti Z dočkali továrního modelu jiného typu severoamerické motorové lokomotivy. Nakonec se tak stalo až v březnu 2005, zásluhou firmy AZL. I pro firmu AZL je to model přelomový, protože je to její první výrobek zhotovený jinou metodou, než je malosériová výroba z mosazi (nicméně i tyto modely pro AZL vyrábí Ajin v Koreji).

Model má plastovou skříň, pohání ho motor Mabuchi opatřený dvojicí setrvačníků, má funkční LED osvětlení a je způsobilý pro osazení digitálního dekodéru. Lokomotiva je vyrobená v řadě barevných provedení (vždy s několika různými čísly) a dodává se samostatně, nebo v sadě s osobními vozy (čtyřmi). Tyto osobní vozy jsou také novinkou AZL, uvedenou současně s lokomotivami. Jsou také vyráběny z plastu na vstřikovacích lisech a je jich dokonce několik tvarově mírně odlišných typů.


Detail přední části.


Detail zadní části.


Pohled na model zespodu.


Velký detail předku (rozchod je pořád 6.5 mm).

Většina sad obsahuje vozy Bombardier (píšeme o nich v souvislosti s velikostí N). Vyrábí se jak vozy běžné, tak i vůz řídící (vždy jeden v sadě). Modely mají dokonce naznačený interiér. Pro soupravu Amtrak West se vyrábějí jiné, rovněž patrové vozy Surfliner a pro soupravu Amtrak California vozy California (velice podobné vozům Surfliner).


K lokomotivě Amtrak West patří vozy Surfliner.


Sada v barvách společnosti Metrolink obsahuje vozy Bombardier (foto Ztrack).


Souprava Amtrak West s vozy Surfliner (foto Ztrack).


Souprava Amtrak California (foto Ztrack).

Informace o aktuální nabídce lokomotiv najdete v ceníku amerických modelů velikosti Z.

nahoru
Parní lokomotivy
Motorové - malosérie
EMD GP7
F59PHI
SD70M
Surfliner
BethGon

 

 

Home ] Parní lokomotivy ] Motorové - malosérie ] EMD GP7 ] [ F59PHI ] SD70M ] Surfliner ] BethGon ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.