g
Hřebíkovačka

 

 

Ruční zarážečka malých hřebíků

výrobek Proedge

Nástroj je vhodný především pro železniční a lodní modeláře. Železniční modeláři ji použijí na připevňování kolejí (aniž by kladivem rozmlátili kolejnice), lodní modeláři na upevňování dřevěné obšívky lodí.

Zarážečka je vhodná jen pro malé hřebíčky, limitující je průměr jejich hlavy, který nesmí přesáhnout 2.2 mm.


Hřebíkovačka Proedge.

Hřebíčky se zakládají do dutiny v trubičce, kterou končí pracovní část nástroje, hlavou dovnitř, špičkou ven. Pak se nástroj přiloží špičkou hřebíku na připevňované místo, kolmo k ploše a stlačí se na doraz. Druhou možností je nasunout nástroj na hřebíček již lehce zaražený do připraveného otvoru (třeba právě v případě kolejí). Hřebíkovačka má odpružený pracovní trn, takže po zaražení hřebíčku je okamžitě připravená pro založení dalšího. Dále je opatřena nastavitelným dorazem, který využijeme hlavně v případě, kdy hřebíčky nemají být zaražené na doraz a při práci s měkkým podkladem (molitanové kolejové lože atd.). Při běžné práci tento doraz ale většinou není potřeba. Podle popisu výrobce je pracovní část nástroje magnetická a přidržuje tak hřebíčky před zaražením v dutině. U zkoušeného kousku ovšem nic takového nebylo. Další nápadnou věcí je, že pracovní konec zarážecího trnu je křivý, nerovně ustřižený. U hřebíků s rovnou plochou hlavou o průměru kolem 2 mm to nepůsobí potíže, ale u menších průměrů a také v případě oblé hlavy hřebíčků by to mohlo zlobit. V takovém případě by bylo asi lepší srovnat si plochu na trnu brusným kotoučkem.

Cenu nástroje si dohledejte podle katalogového čísla (Pro 50002) v ceníku Proedge.

Detaily ukazují nastavitelný doraz a zakládání hřebíčků do nástroje. Vpravo nahoře je při zamáčknuté poloze vidět (poněkud šišatý) pracovní konec zarážecího trnu. Hřebíčky 0.8 x 10 mm použité na obrázku pro ilustraci jsou (vzhledem k rozměrům jejich hlavy) největší možné.


V této podobě se to prodává - č.kat. Pro 50002.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] [ Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.