g
Nýtovadla

 

Nýtovadla

Výrobky Proedge

Nýtovadla jsou nástroje sestávající z ozubeného kolečka otočně upevněného na násadce. Ozubené kolečko přitlačované rukou se odvaluje po materiálu a vytlačuje do něj řadu jemných důlků. Základní představa je, že slouží pro naznačení řady nýtů, má ale širší využití. Pomocí nýtovadla lze například přenést obrys vyráběného dílu z papíru na materiál, spojit hliníkové fólie "prošitím", nebo vytvořit perforaci podobnou zoubkování známek. Nýtovadla Proedge mají hlavici s kolečkem otočnou kolem násadky (to je vhodné pro vykreslování křivek), ale je možné ji zajistit v jedné poloze (to je lepší pro přímé čáry).

Jak bylo napsáno, nýtovadla vytvářejí řadu důlků. To je u nýtování trochu chyba, nýty jsou většinou spíše vystouplé. Protože ale žádný takto jednoduchý nástroj pro vystouplé nýty není, je toto nýtovadlo v mnoha případech přiměřenou volbou. Povedená povrchová úprava může rozdíl mezi vystouplým a zanořeným nýtem dokonce opticky smazat. Další trik přichází v úvahu v případech, kdy řada nýtů je například na nějakém pásu, který se lepí na povrch modelu. Pak přejedeme příslušný pás nýtovadlem po rubové straně (proti přiměřeně pružné podložce) a máme nýty vystouplé jak se patří. Při práci je důležité udržovat stálý přítlak a směr, u tenkých dílů je nutná přiměřeně pružná homogenní podložka. Celý sortiment nýtovadel Proedge je v této tabulce, nabídku včetně cen najdete v ceníku Proedge.

č.kat.

název

popis

obrázek

Pro 12209

nýtovadlo č. 9

Průměr ozubeného kolečka 6.3 mm, vytváří řadu s hustotou 8¼ důlku na centimetr. Nýtovadlo může být na násadce volně otočné, nebo zajištěné v pevné poloze.

Pro 12210

nýtovadlo č. 10

Průměr ozubeného kolečka 7.9 mm, vytváří řadu s hustotou 7 důlků na centimetr. Nýtovadlo může být na násadce volně otočné, nebo zajištěné v pevné poloze.

Pro 12212

nýtovadlo č. 12

Průměr ozubeného kolečka 11.1 mm, vytváří řadu s hustotou 7 důlků na centimetr. Nýtovadlo může být na násadce volně otočné, nebo zajištěné v pevné poloze.

Pro 12215

sada nýtovadel

Sada obsahuje tři nýtovací hlavy (č. 9, 10 a 12) a jednu násadku.

Obrázky poskytla Proedge.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] [ Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.