g
Přidržovátko

 

 

Přidržovátko Proedge

Užitečná věcička, která se jmenuje česky kdovíjak - třeba držátko, přidržovátko, chytátko, uchopovátko? To je nakonec jedno. Celokovový nástroj je asi 117 mm dlouhý a co do technického řešení se velice podobá tužce verzatilce. Po smáčknutí zadního konce vyleze z otvoru vpředu kleština v podobě pěti prstíků z ocelového drátu a do ní je možné uchopit nějakou drobnou součástku. Po uvolnění zadního konce pružina zatáhne prstíky zpět dovnitř a je to. Nehodí se jen na obzvláště chatrné díly (například papírové detaily), pružina má přece jen svoji sílu a mohla by uchopený díl rozdrtit.

Přidržovátko má podobné využití jako zkřížená pinzeta, ale díky pětiprstým kleštinám drží uchopený díl podstatně lépe, díl se neviklá a ani nevyklouzne do strany.


Přidržovátko Proedge.

Co do vzhledu se nástroj vyrábí v řadě provedení. Na většině obrázků vidíte nebarvené přidržovátko s vroubkovaným povrchem, ale dodává se také celá řada barevných variant (obrázek je dole). Varianty nejsou rozlišeny katalogovými čísly, ostatně, co do funkce je nástroj stále stejný. Jaké přidržovátko dostanete je loterie. (Záleží-li vám ale na vzhledu, pokusím se vám samozřejmě v rámci našich zásob vyjít vstříc.)

Cenu nástroje si dohledejte podle katalogového čísla (Pro 56004) v ceníku Proedge.


Přidržovátko v akci - právě drží nárazník nákladného vozu velikosti TT.


V této podobě se to prodává - č.kat. Pro 56004.

Detaily ukazující různě vysunuté kleštiny. V základní poloze (vlevo nahoře) jsou zcela zasunuté, obrázek vpravo dole ukazuje největší možné vysunutí.


Nástroj se prodává v mnoha barevných variantách a s různým reliéfem povrchu. Varianty nejsou rozlišeny katalogovým číslem, výrobce je dodává namíchané a já vám z krabice nějaký kousek vylosuji.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] [ Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.