g
Sady nářadí

 

 

Sady nářadí Proedge

V katalogu Proedge najdeme mnoho sad. Většinou jsou to sady jednoduché, které ve standardním balení obsahují nástroje, které prostě patří k sobě. Pak je tu ale také skupina sad větších, které jsou reprezentativněji balené - většinou v pěkných dřevěných kazetách. Balení těchto sad umožňuje dlouhodobé přehledné a šetrné uložení nástrojů Proedge. Kazeta s nářadím umístěná v šupleti modelářského stolku ochrání skalpely před jejich vzájemným pošermováním, ke kterému by snadno došlo, pokud byste je tam jen tak nasypali. No a když se některý z nástrojů v sadě používáním otupí, nebo mu praskne násadka, snadno jej nahradíte novým ze standardní nabídky Proedge.


Výběr sad nářadí Proedge je bohatý.

Sady nástrojů jsou také velice vhodným dárkem. Máte v rodině modeláře a nemáte nejmenší ponětí co vlastně dělá a co by se mu hodilo? Nějaké to nářadí uplatní každý a dřevěná kazeta vypadá dostatečně vkusně, aby byla přijatelná i pro dárkyně uvažující v trochu jiných kategoriích než modeláři. Některé sady mají trochu zavádějící jména - např. "sada pro železniční modeláře". Většinou ale nejsou specializované a obsahují všeobecně použitelné nástroje. Takže názvy se nenechte plést, nějak se to holt jmenovat musí.

Sadu si vyberte podle tohoto přehledu, dostupnost a cenu si pak dohledejte v ceníku Proedge. Kromě sad Proedge nabízíme i jiné sady dalších značek - viz zde a zde.

sada tří skalpelů - č.kat. Pro 30820

Nejmenší ze sad nabízených v dřevěné kazetě obsahuje jen tři skalpely různé velikosti (č.1 - malý, č.2 - střední a č.5 velký) a deset náhradních čepelí různého tvaru (najdete mezi nimi nějaké pro každou z velikostí skalpelů). Čepele jsou uloženy ve víku kazety, kde jsou přichyceny na magnetickém pásu.


Sada tří skalpelů Pro 30820.

mistrovská sada tří skalpelů - č.kat. Pro 30830

Sada velice podobná předchozímu typu, jen na místě velkého skalpelu je v tomto případě celokovový typ č.6. Kazety tedy obsahuje tři skalpely různé velikosti (č.1 - malý, č.2 - střední a č.6 velký) a deset náhradních čepelí různého tvaru (najdete mezi nimi nějaké pro každou z velikostí skalpelů). Čepele jsou uloženy ve víku kazety, kde jsou přichyceny na magnetickém pásu.


Mistrovská sada tří skalpelů Pro 30830.

malá řezbářská sada - č.kat. Pro 30910

Tato sada se velice podobá sadě tří skalpelů, liší se jen tím, že namísto pěti rovných čepelí obsahuje řezbářská dlátka. Obsahuje tedy tři skalpely různé velikosti (č.1 - malý, č.2 - střední a č.5 velký), pět náhradních čepelí klasických plochých a pět žlábkovitě tvarovaných řezbářských dlátek. Vzhledem k prostorovému tvaru dlátek nemohou být čepele uloženy na magnetickém pásu ve víku kazety, a jsou tedy v tubách.


Malá řezbářská sada Pro 30910.

profesionální řezbářská sada - č.kat. Pro 30090

Tato sada se velice podobá předchozí, ale místo velkého skalpelu v tomto případě zaujímá největší řezbářský nůž č.7. Také výběr náhradních čepelí je upraven, aby se v něm našly nějaké vhodné pro každý typ obsažených nožů.


Profesionální řezbářská sada Pro 30090.

sada pro železniční modeláře - č.kat. Pro 30840

Jedna z větších a bohatěji vybavených sad obsahuje kromě skalpelů i další nářadí. Zcela vyjímečně nejsou v této sadě skalpely zkompletované, ale jsou tu zvlášť násadky a zvlášť čepele. Najdeme tu dvě násadky různé velikosti (č.1 - malou a č.2 - střední) a dvě tuby obsahující asi 11 čepelí. Je tu ještě třetí násadka, ta ale slouží pro upínání jehlových pilníků. Ty jsou v sadě dva - plochý a kulatý. Třetí tuba obsahuje výběr miniaturních vrtáků (asi 6 ks), které lze upínat do malé ruční vrtačky s čtyřčelisťovým jehlovým sklíčidlem, rovněž obsažené v sadě. Dále je tu pinzeta se zahnutými konci, dva hodinářské šroubováky (jeden normální a jeden křížový), list jemné pily pro přesné řezání (upíná se do násadky skalpelu) a ocelové pravítko (bohužel s palcovou stupnicí).


Sada pro železniční modeláře Pro 30840.

sada pro letecké modeláře - č.kat. Pro 30850

Další z větších sad nářadí je cílená hlavně na letadýlkáře. Od ostatních se na první pohled odlišuje především přítomností přidržovacích pomůcek - v sadě je malá a velká plastová svěrka a zahnutý pean. Dále zde najdeme čepovací pilku a pokosový přípravek, skalpel č. 1 a několik různých čepelí, rýsovací jehlu, dva hodinářské šroubováky (jeden normální a jeden křížový) a špalík na smirkový papír s upínacím klínkem a kouskem smirku.


Sada pro letecké modeláře Pro 30850.

sada de luxe se skalpely a dalším nářadím - č.kat. Pro 30860

Další z větších a bohatěji vybavených sad nabízených v dřevěné kazetě obsahuje tři skalpely různé velikosti (č.1 - malý, č.2 - střední a č.5 velký) a 21 náhradních čepelí a dlát různého tvaru. Dále je tu výsuvný nůž s odlamovací čepelí, list jemné pily (upíná se do násadky skalpelu) a pokosový přípravek pro přesné řezání. Ještě tu jsou dva hodinářské šroubováky (plochý a křížový), špalík na smirkový papír s upínacím klínkem a kouskem smirku, ocelové pravítko (bohužel s palcovou stupnicí) a rýsovací jehla.


Sada de luxe se skalpely a dalším nářadím Pro 30860.

větší sada pro železniční modeláře - de luxe - č.kat. Pro 30889

Bohatěji vybavená sada vhodná nejen pro železniční modeláře je výhodnou kombinací výše uvedených sad Pro 30840 a Pro 30860. V dřevěné kazetě najdeme dva skalpely, náhradní čepele, ruční vrtačku se třemi vrtáky, malé kleště, hodinářské kladívko, pilový list, pokosový přípravek, brousítko, dva hodinářské šroubováky (plochý a křížový), dva pilníky, odlamovací nůž a ocelové pravítko (nově s metrickou i palcovou stupnicí).


Větší sada pro železniční modeláře - de luxe Pro 30889.

velká sada skalpelů Deluxe - č.kat. Pro 44200

Sada, která si zaslouží vyjímečnou pozornost. Od ostatních se liší už tím, že nemá pouzdro dřevěné, ale plastové (z PVC). A přestože PVC je materiál, který obvykle není považován za symbol "de luxe", bohatý obsah i přehledné uspořádání sady rozhodně stojí za to.

V sadě najdeme šest různých skalpelů (č. 1, 2, 5, 18, 30 a 40 - čísla nejsou vždy přesně dodržena, některý z nich může být zaměněn za jiný, podobný typ) a 37 náhradních čepelí. Z toho 32 čepelí je přehledně rozmístěno ve víku kazety (na fotografii vlevo), kde jsou přichyceny na magnetických pásech, zbylé čepele nejběžnějšího tvaru (č.11) jsou v tubě. Dále je v sadě jemný brousek, rýsovací jehla a kuličkové hladítko.


Velká sada skalpelů de luxe Pro 44200.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] [ Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.