g
Kleště

 

 

Kleště

Výrobky Proedge

Menší kleště vhodné pro modelářskou a jinou fajnovou práci (jemná mechanika, bižuterie, zlatnictví atd.). Konkrétní nabídka s informacemi o cenách a dostupnosti je patrná z ceníku Proedge. Některé z nabízených kleští se vyskytují také v sadách nářadí.

 

1. základní řada modelářských kleští

Kleště různých tvarů a typů mají příjemné plastem potažené rukojeti. Všechny typy jsou opatřeny pružinou, která volné kleště vrací do otevřené polohy.

 

číslo katalogu

název

(odkaz na podrobnější popis)

popis

obrázek

Pro 77040

čelní štípací kleště 115 mm

Kleště pro stříhání měkčích materiálů a drátů. Ostří je 15 mm široké. Čelní štípačky zanechávají rovnou střižnou plochu (na straně výrobku).

Pro 77041

štípací kleště (stranové) 115 mm

Kleště pro stříhání měkkých drátů a dalších podobných věcí. Malé štípačky pro práci ve stísněných poměrech. Ostří je asi 16 mm dlouhé.

Pro 77042

ploché kleště s dlouhými úzkými čelistmi, 150 mm

Kleště se zvlášť dlouhými a úzkými čelistmi dosáhnou do míst nepřístupných pro běžné typy kleští. Mají hladké (bez vroubkování), asi 54 mm dlouhé čelisti. Ty jsou na koncích jen asi 1.5 mm široké a směrem k rukojeti se rozšiřují na 6 mm.

Pro 77043

ploché kleště 135 mm

Vhodné pro spolehlivé uchopení plochých předmětů a jejich ohýbání. Čelisti jsou 5.5 mm široké, 38 mm dlouhé a v délce 19 mm jsou opatřeny vroubkováním.

Pro 77044

kombinované kleště 130 mm

Malé kombinačky jsou univerzální kleště pro drobnou práci. Hodí se k přidržování, ohýbání a stříhání měkčích materiálů. Mají čelisti na konci jen 1.5 mm široké a v délce 15 mm opatřené vroubkováním, směrem k rukojeti se čelisti rozšiřují na 5.5 mm. Stranové štípací ostří je dlouhé 7 mm.

Pro 77045

zahnuté ploché kleště 130 mm

Ploché kleště s čelistmi zahnutými o 45 stupňů umožňují pracovat v místech, kam není přímý přístup. Jinak mají stejné využití jako každé ploché kleště - hodí se na přidržování (především plochých) předmětů, jejich ohýbání a další práci s nimi. Čelisti se na konci zužují na 1.5 mm a v délce cca 18 mm jsou opatřeny vroubkováním.

Pro 77092

kleště s kulatými čelistmi 120 mm

Kleště s kulatými čelistmi se hodí například na tvarování oček z drátů. Tyto malé kleště jsou vhodné i pro zlatnické práce. Kulaté čelisti jsou 19 mm dlouhé, na konci mají průměr okolo 1 mm a směrem k rukojeti se rozšiřují k pěti milimetrům.

Pro 77093

kombinované kleště s kulatými čelistmi 130 mm

Kleště podobné předchozímu typu, ale navíc doplněné o stranové štípací ostří (asi 7 mm dlouhé). Kulaté čelisti jsou 24 mm dlouhé (delší než u předchozího typu), na konci mají průměr okolo 1 mm a směrem k rukojeti se rozšiřují k pěti milimetrům.

Pro 77046

samosvorné kleště s dlouhými čelistmi 170 mm

Malé samosvorné kleště celokovové konstrukce vhodné pro práci ve stísněných poměrech. Kleště jsou plynule nastavitelné šroubem. Čelisti jsou 40 mm dlouhé.

Pro 77094 (modré)

Pro 77095 (černé)

štípačky na odstřihování vtoků z plastových výlisků, 130 mm dlouhé

Vynikající pomocník pro práci s plastovými stavebnicemi. Asi 9 mm dlouhé ostří čistě odstříhne vtoky od plastových dílů, takže je potřeba jen minimální následné začištění.

 

2. kleště řady platinum series

"Lepší" řada modelářských kleští Proedge. Od základní řady je snadno odlišíte podle černěného povrchu čelistí, které jsou vyrobeny z kvalitnější oceli. Plastové (rovněž černé) rukojeti jsou tvarované tak, aby dobře padly do ruky. Všechny typy jsou opatřeny pružinou, která volné kleště vrací do otevřené polohy.

Je užitečné vědět, že v řadě platinum najdeme dva typy plochých kleští s hladkými čelistmi (bez vroubkování), které se výborně hodí pro tvarování leptaných dílů (Pro 70052 a 70053).

 

číslo katalogu

název

(odkaz na podrobnější popis)

popis

obrázek

Pro 70050

štípací kleště (stranové) 115 mm

Kleště pro stříhání drátů a podobných výrobků z měkkých kovů, plastů a dalších materiálů.Ostří je přímé, 11 mm dlouhé.

Pro 70051

kombinované kleště 140 mm

Malé kombinačky jsou univerzální kleště pro drobnou práci. Hodí se k přidržování, ohýbání a stříhání měkčích materiálů. Mají čelisti na konci jen asi 1 mm široké, směrem k rukojeti se rozšiřují na 5 mm. V délce 14 mm jsou opatřené vroubkováním.  Stranové štípací ostří je dlouhé 7 mm.

Pro 70052

ploché kleště s hladkými, zužujícími se čelistmi 135 mm

Vhodné pro spolehlivé uchopení plochých předmětů a jejich ohýbání. Hladké čelisti jsou na konci 2 mm široké a směrem k rukojeti se rozšiřují na 5.5 mm. Hladké čelisti bez vroubkování jsou ideální pro práci s lepty.

Pro 70053

ploché kleště s hladkými, tupě zakončenými čelistmi 135 mm

Vhodné pro spolehlivé uchopení plochých předmětů a jejich ohýbání. Hladké čelisti jsou 5 mm široké a 32 mm dlouhé. Směrem k rukojetím se čelisti lehce rozšiřují na cca 5.5 mm. Hladké čelisti bez vroubkování jsou ideální pro práci s lepty.

Kleště jsou určené pro práci s běžnými modelářskými materiály (upřesnění je případně uvedeno v popisu jednotlivých typů). Pokud mají kleště štípací čelisti, je jejich použití omezeno na měkké kovy, plasty a podobné materiály. Tím jsou míněny všechny běžně používané modelářské kovy (mosaz, hliník, měď) včetně měkčích oceli (dráty běžné jakosti atd.). Rozhodně ale nezkoušejte stříhat tvrdé ocelové struny (jako např. tyto), na nich byste ostří zničili (struny samozřejmě můžete v přiměřeném rozsahu kleštěmi ohýbat, tvarovat). Tím nechci říct, že by modelářské nástroje byly nějak ošizené, obdobná omezení platí i pro velké nářadí. Modelářské kleště jsou určeny pro drobnou práci, na větší úkoly použijte větší nástroje.

Většinu obrázků na této stránce (kromě platinové řady) poskytla Proedge.

Aktuální nabídku najdete v ceníku nástrojů Proedge.

nahoru
Skalpely
Čepele
Dláta
Pilky
Pilové listy
Pokosník
Pilníky
Brousítka
Vrtačky
Vrtáky
Rýsovací jehla
Nýtovadla
Hřebíkovačka
Kladiva
Pinzety
Peany
Přidržovátko
Svěrák
Svěrky
Svěrky šroubovací
Kleště
Lupa
Magna-visor
Sady nářadí
Pro obchodníky
Ceník Proedge

Čelní štípačky
Stranové štípačky
Dlouhé úzké
Ploché kleště
Kombinačky
Ploché zahnuté
Kulaté čelisti
Kulaté kombinačky
Štípačky na vtoky
Stranové platinum
Kombinačky plat.
Ploché platinum
Ploché platinum

 

 

Home ] Skalpely ] Čepele ] Dláta ] Pilky ] Pilové listy ] Pokosník ] Pilníky ] Brousítka ] Vrtačky ] Vrtáky ] Rýsovací jehla ] Nýtovadla ] Hřebíkovačka ] Kladiva ] Pinzety ] Peany ] Přidržovátko ] Svěrák ] Svěrky ] Svěrky šroubovací ] [ Kleště ] Lupa ] Magna-visor ] Sady nářadí ] Pro obchodníky ] Ceník Proedge ]

 
Send mail with questions, orders or comments to our address - Komentáře, objednávky, otázky a jiné zprávy posílejte na některou z našich adres.